Állam, egyház, civil társadalom

2012. június 11., címkék: ökumenikus tanács (meöt), szociáletikai minikonferencia

A Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsának Szociális Bizottságának tagjai civil társadalom és egyházi státusz témakörben tanulmányokat dolgoztak ki. A Bizottság célja ezzel az volt, hogy látassa az állam és egyház valamint politika közötti határokat. Ugyanekkor arra is fel akarja hívni a figyelmet, hogy nem szabad elfeledkezni arról sem, hogy az egyház a társadalom egyik alkotóeleme, ezért az egyházban élő hívek is részt vesznek a társadalom életében és adott esetben a politikában is szerepet vállalnak.